Little Idiot
MobyPOKEC
NICK:
HESLO:

Registrace
ČLÁNKY
Audio ukázky z alba Hotel
14/03/05 - Na serveru atlas.cz jsou třicetivteřinové ukázky všech skladeb z alba Hotel. Ukázky ze starších písní naleznete prozatím v sekci Video pod odkazem Audio ukázky.

Hotel Intro
Raining Again
Beautiful
Lift Me Up
=> celý článek


Mobyho Hotel zve do obyčejného ?ivota
14/03/05 (www.idnes.cz) - Když jde Moby ulicí, nic se neděje, chodci jej ignorují. Přesto se nenápadný chlápek z New Yorku, jenž vypadá jako poštovní úředník a právě vydává album Hotel, vyrovná rozenému showmanovi Robbiemu Williamsovi.

Mobyho alba Play z roku 1999 se ve světě prodalo deset milionů kopií, následující desku 18 si koupily asi čtyři miliony posluchačů. Moby nemá úžasný hlas. Ale ovládá všechna řemesla potřebná v hudebním byznysu. Zdokonaloval se v nich během pestrého muzikantského života. Z univerzity, kde studoval filozofii, "vyletěl" po prvním ročníku. Střídal punkové kapely a v roce 1984 vyměnil kytaru za gramofony. Jako dýdžej hrál v domovském Connecticutu a v okolí New Yorku. Čtyři roky postupoval z horších do lepších klubů a vydával taneční singly. Když upravil a přemíchal motiv ze seriálu Městečko Twin Peaks do podoby taneční nahrávky Go, prodalo se jí milion kopií.
=> celý článek


Digitální skřítek Moby a recenze Hotelu
08/03/05 (www.musicmag.cz) - Na výsluní hudebního šoubyznysu se propracovává už 14 let a za tu dobu vyzkoušel všechny žánry. Začínal v hardcorové punkové skupině, první hit Go z roku 1991 se chytil na newyorské diskotékové klubové scéně. Hrál kytarový rock, v Praze jsme ho viděli i kouzlit za gramofony. Skládá romantickou elektronickou hudbu a zabývá se remixy. Nic z toho není výjimečně originální. Moby je eklektik, který svou hudbu staví z podnětů a stylů, které tu už byly. Bývalý podzemní umělec s jediným cílem - udělat hit. Jeho známí vyprávějí, že je doslova posedlý analýzou všech písní, které jsou hity. Nezajímají ho prý krásně písně, jen ty úspěšné.
=> celý článek


Nejsem Američan, ale Newyorčan!
04/03/05 (www.tyden.cz) - "Superstar mezi dýdžeji, technotitán, pionýr raveové kultury, undergroundová ikona prodávající miliony desek." Když Moby slyší, jaké slogany o něm šíří vydavatel, trochu se ošívá: "Jsem jen devětatřicetiletý chlápek z New Yorku, který nahrává hudbu doma v ložnici."

Jak to vypadá s vaší závislostí na televizním seriálu 24 hodin? Už se vám jí podařilo zbavit?

Zrovna dnes dopoledne jsem dokoukal třetí sérii. Nemůžu se toho zbavit. Vím, že jenom ztrácím čas, ale stejně s tím nedokážu přestat. Je to jako hloupá počítačová hra.
=> celý článek


Nový singl zabalil Moby do nového formátu
03/03/05 (www.musicserver.cz) - V poslední únorový den vydal Moby singl "Lift Me Up". Spolu s ním nabídl i nový digitální formát. Jedná se o kodek di, který uživatelům umožní rozbalit píseň v originální stopě nebo ji dle své potřeby měnit a upravovat. Nahrávku je přitom možno bez problémů převést do klasického MP3 a poslouchat na libovolném digitálním přehrávači. "Každý, kdo má muziku rád, ocení možnosti nového formátu. Se skladbou 'Lift Me Up' jsem měl mnoho záměrů, teď některé z mých nápadů mohou díky di ocenit i posluchači," řekl Moby.
=> celý článek


Moby na Evropě 2 ji? popáté!
Příznivci Mobyho se mohou těšit! V sobotu 12.3. od 20 hodin namíchá DJ Jakko pro posluchače Danceextravaganzi na Evropě 2 v pořadí již pátý setík exkluzivních tracků a remixů Mobyho. Kompletní tracklist Vám nabízí pouze tento web:

Anthem (Cinematic Version)
(z dvojalba "Everything Is Wrong - DJ Mix Album - Mute, XLCDStumm130)
Lift Me Up (Superdiscount Mix)
(ze singlu "Lift Me Up Remixes" - Mute, LCDMute340)
=> celý článek


Beautiful na iTunes
25/02/05 - Již za tři dny vyjde oficiálně singl Lift Me Up z chystáného alba Hotel. Na stránkách internetového obchodu společnosti Apple iTunes je exkluzivně ke stažení další singl - Beautiful.
Mobyho hotelové stránky mobyhotel.com se rozrostly o další patra. Nově si můžete například zakoupit melodii do mobilu. Přibyly i další ukázky skladeb Spiders, I like it a Very. Navíc je zde i song Dream About Me, který by měl vyjít jen na speciální limitované edici. Když si ale spustíte ukázku, tak přehrávač ukazuje, že se jedná o skladbu Lie to me. Moby v ukázce zpívá Dream about me... Jak to tedy je? Jsou dvě verze nebo jenom jedna a došlo naposlední chvíli ke změne názvu?
=> celý článek


Obal singlu Beautiful


19/02/05 - Ještě ani oficiálně nevyšel první singl z alba Hotel Lift Me Up a už je na světě obal pro ten následující. Na stránkách www.rollingstone.com je obrázek tzv. pre-release singlu Beautiful.
=> celý článek


Videoklip a dal?í ukázky na webu
15/02/05 - Mobyho hotel na stránkách www.mobyhotel.com se znovu rozšířil. "Dostavěno" bylo třetí patro. Registrovaní návštěvníci si nyní mohou stahovat wallpapery, šetřiče, posílat pohlednice a podívat se na nový videoklip Lift Me Up.
Přibyly i nové ukázky písní z nového alba - Where You End, Temptation. Celkem jich tak už je šest. Moby je na stránky přidává přesně v takovém pořadí, v jakém vyjdou i na albu.

Na stránce SOUL SEDUCTION si můžete poslechnout ukázky z verzí singlu Lift Me Up (Mylo Mix, Superdiscount Mix, Abe Duque Dub), které vyjdou na vinylové desce. Tyto ukázky na oficiálních stránkách zatím nejsou.
=> celý článek


Speciální limitovaná verze Hotelu na 2 CD
15/02/05 - I tentokrát vydá Moby speciální limitovanou edici CD. Tato edice bude obsahovat 2CD, oproti normální verzi 1.CD obsahuje jen 14 místo 15 písní a pořadí se liší od sedmé písničky. Navíc tu jsou Dream About Me, Forever, Love Should a Homeward Angel. I první titul se liší, možná ale jen názvem Hotel Intro může být Backwards. Song The Come Down se přesunul na druhé CD s 10 dalšími kusy. Největším překvapením je, že na tomto speciálním 2CD nenajdete hned tři skladby z normální verze. Abyste tak měli kompletní sbírku nových Mobyho písniček i s 35 Minutes, Pink Eye a Pork Chop, musíte si koupít hned 3 CD :-)
=> celý článek
Přejít na stránku s výpisem článků č.
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  

RSS
Nejčtenější články:
26/02/03 - Moby vystoupí v České republice 269x
15/06/05 - Playlist koncertu v Sazka Aréně 181x
27/03/05 - "Hotel" v hotelu jen na jeden den 144x
22/06/05 - Fotky z koncertu Mobyho 121x
18/04/05 - Makrorecenze Mobyho Hotelu 119x
04/06/05 - Playlist pra?ského koncertu? 119x
26/06/03 - Hello, Moby, kam bě?í?, Moby? 118x
18/10/01 - Moby: Play The DVD 118x