Little Idiot
MobyPOKEC
NICK:
HESLO:

Registrace
ČLÁNKY
Průvodce novým albem Mobyho 'Hotel'
13/02/05 (www.musicserver.cz) - Moby svými hudebními experimenty dokázal již ledacos. Desky "Play" nebo "18" jej opět posunuly někam dál, blíže k velkému komerčnímu úspěchu. Odklonem v tvorbě se stala druhá placka jeho vedlejšího projektu Voodoo Child, která vyšla minulý rok pod názvem "Baby Monkey". Na své novince, kterou chystá na 14. března pod jménem "Hotel", Moby slibuje, že už nebude samplovat a vše bude natočeno skutečnými nástroji a vokály. Pravda není nijak tajemná, "Hotel" toto tvrzení potvrzuje a zní jinak, než by možná někdo po tom všem předchozím mohl očekávat. Album samotné předznamená 28. února singl "Lift Me Up" a vývoj okolo tohoto humbuku můžete sledovat na speciálním webu k tomu určenému. Kladete si mnoho otázek třeba ve stylu: je tam nějaký velký hit jako "Why Does My Heart Feel So Bad?" nebo bude Moby opět šílet s elektrickou kytarou jako na albu "Animal Rights"? Některé otázky vám může zodpovědět náš dnešní průvodce po tomto "Hotelu", který čítá patnáct zajímavých položek, pojďme se tedy na každou zvlášť podívat.
=> celý článek


Lift Me Up
10/02/05 (www.idnes.cz) - Lift Me Up, neboli Nadzvedni mě, tak se jmenuje nový singl populárního muzikanta Mobyho. Je to předzvěst jeho nového alba Hotel, kterým se bude snažit zopakovat úspěch předchozích titulů Play a 18.
Nový singl osciluje mezi downtempem a electro-discem. V podobném duchu se má nést i nové album, které dostalo název Hotel a vyjde 14. března. Deska vznikala loni v Mobyho domácím studiu a také v Electric Lady Studios a Loho Studios na Manhattanu. Na albu bude čtrnáct skladeb, Moby nahrál všechny živé nástroje sám, až na bicí, s nimiž mu pomohl Scott Frassetto. Deset skladeb nazpíval Moby, dva duety a dvě intrumentálky. Nechybí balady.
=> celý článek


Singl Lift Me Up vychází 28.2.

01/02/05 - Poslední únorový den vychází první singl z nového alba Mobyho. Jeho název zní Lift Me Up a vychází ve třech podobách - CD, limitované CD a na vinylové desce. Na stránce www.mobyhotel.com jsou k dispozici k poslechu ukázky tří písní z chystaného alba Hotel. 30 sekundové verze jsou ve formátu Real Player nebo Windows media a můžete si vybrat i typ spojení vysokorychlostní nebo po modemu. Skladby se jmenují Raining Again, Beautiful a Lift Me Up. Navíc je zde ukázka i z intra Backwards..
=> celý článek


Video Lift Me Up natáčeli i fanou?ci
14/01/05 (musicserver.cz) - Hudební mág jménem Moby natáčel nový videoklip. A protože měl nedostatek lidí, požádal fanoušky, aby v něm účinkovali.
Přihlásit se bylo možno na speciální mailové adrese a ti, kteří to stihli, octli se ve čtvrtek 13. ledna v New Yorku. Právě tam se totiž video k písni "Lift Me Up" připravovalo. Těžko říci, co od výsledku očekávat, něco málo ovšem lze odvodit od Mobyho požadavku, aby se hlásili výhradně mladí lidé ve věku od osmnácti do pětadvaceti let.
Zmíněná skladba vyjde 28. února a samozřejmě pochází z alba "Hotel", jehož emise je ohlášena na březen letošního roku.
=> celý článek


Mobyho Hotel vyjde v březnu
16/09/04 (musicserver.cz) Moby se vrací s novým albem. Mistrova novinka vyjde v březnu příštího roku a jmenovat se bude prostě "Hotel".
Titul přinese 14. března čtrnáct nových skladeb, už 28. února ho bude předskakovat zatím nepojmenovaný singl. Celá deska vznikala v průběhu letošního roku v Mobyho bytě, Electric Lady Studios a Loho Studios v New Yorku. S natáčením pomáhali bubeník Scott Fassetto a vokalistka Laura Dawn.
Moby si ale jinak vystačí docela sám. Produkuje, skládá a zpívá ve dvanácti nahrávkách (deska obsahuje i dva duety), další dvě skladby jsou instrumentální. Ještě, že tak.
=> celý článek


Moby má dvě stě nových skladeb a pí?e knihu
01/09/04 (musicserver.cz) "Rád jsem zaneprázděný," tvrdí Moby a dokazuje to svými novými aktivitami. Na chystané nové album připravil už dvě stě skladeb, pracuje na své knize a v jeho newyorské kavárně se začaly prodávat jeho vlastní čajové směsi.
Začněme u hudby. Ze dvou stovek rozpracovaných skladeb bude muset vybrat dvacet, které dokončí a z nich pak sestaví nové album. Velká většina skladeb prý vznikla u akustické kytary a podle Mobyho nebudou na nové desce žádné samply, což je od minulých dvou alb podstatná změna. "Říká se o mně, že jsem zloděj zvuků. Lidé tak soudí hlavně podle bluesových a folkových samplů, které jsem použil na "Play". To není ale moje celá tvorba," řekl k tomu. "Vlastně by o mně mohli klidně říkat i horší věci," dodal.
=> celý článek


Moby: "Na nové album mám 200 skladeb!"
28/08/2004 (XMag) - Možná vám podle některých novinek z poslední doby přijde, že Moby celé dny jenom flirtuje s Britney, sedí ve své newyorské čajové kavárně, sepisuje knížku a skládání nových skladeb je u něho až na posledním místě, ale věřte, že tak tomu rozhodně není! Holohlavý vegetarián totiž v posledních měsících složil zhruba 200 nových nahrávek, z nichž se ovšem jen zlomek objeví na jeho dalším autorském albu. Název Mobyho nové desky je zatím tajemstvím, nicméně vám už teď můžeme prozradit, že by se měla objevit v prodeji někdy v průběhu dubna 2005.
=> celý článek


Srpnový mix na Evropě 2
09/08/04 - DJ Jakko znovu namixuje svůj set na Radiu Evropa 2. V pořadu Dance Extravaganza ho uslyšíte v sobotu 14.srpna po 20.hodině. Na programu budou tracky nejen od Mobyho ale i od jeho tanečního projektu Voodoo Child. Živé vysílání, během kterého budete moci vyhrát i vinyly a singly od Mobyho, můžete slyšet nejen na všech frekvencích Evropy 2, ale i na internetu www.evropa2.cz. Předběžný tracklist nabízí exkluzivně jen tento web.

DJ Jakko vs. Moby megamix IV.:

 • degenerate - intro /lim. album "little idiot" - mute, lcdstumm150/
  => celý článek


 • Voodoo Child - Baby Monkey
  03/02/2004 (www.musicserver.cz) - Moby, chcete-li Richard Melville Hall, toho již v hudbě dokázal mnoho. Jeho jakési druhé alterego je projekt Voodoo Child, pod jehož hlavičkou toho zatím moc nevyšlo. První épéčko "Horses / Demons" vyšlo v roce 1994 a jednalo se o ducavý undergroundový dvojtrack, který měl úspěch v klubech. Moby je znám svými ambientně laděnými kompozicemi, to se nejvíce podepsalo na albu "The End Of Everything" z roku 1996, k němuž vyšly singly "Dog Heaven" a "Higher". Minulý rok Moby uzavřel vše okolo desky "18" a přichystal druhé album "Baby Monkey" projektu Voodoo Child. To, že tato deska vyjde, se již tušilo na podzim loňského roku. Když Moby ukončil turné ke své poslední desce, zaskočil si na jednu párty, ta se odehrála v bývalém tunelu a Mobymu se líbilo, jak dýdžejové hráli tvrdé techno, který prý bylo dost sexy. Během necelé noci tak měl v hlavě námět na desku a ta právě teď vyšla.
  => celý článek


  18 DVD plus B-Sides
  20/11/03 - Již od 3.listopadu je v prodeji nové DVD Mobyho. Po veleúspěšném vydání Play, vychází i dévédéčko k albu 18 a jeho název zní '18 DVD plus B-Sides'. I tentokrát obsahuje spoustu materiálu, který podle Mobyho vystačí na šest hodin. Základem jsou všechny dosud vydané videoklipy z alba 18 a devadesáti minutový koncert z festivalu Glastonbury 2003. Nechybí samozřejmě ani zatím poslední videoklip - Jam For The Ladies, jehož hlavními hrdiny jsou želva a opička.
  => celý článek
  Přejít na stránku s výpisem článků č.
  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  

  RSS
  Nejčtenější články:
  26/02/03 - Moby vystoupí v České republice 269x
  15/06/05 - Playlist koncertu v Sazka Aréně 181x
  27/03/05 - "Hotel" v hotelu jen na jeden den 144x
  22/06/05 - Fotky z koncertu Mobyho 121x
  18/04/05 - Makrorecenze Mobyho Hotelu 119x
  04/06/05 - Playlist pra?ského koncertu? 119x
  26/06/03 - Hello, Moby, kam bě?í?, Moby? 118x
  18/10/01 - Moby: Play The DVD 118x