Little Idiot
MobyPOKEC
NICK:
HESLO:

Registrace
ČLÁNKY
Mobyho napadla kočka
07/01/2002 (www.musicserver.cz) - Jsou historky, na které mnozí hudebníci asi nejsou zrovna hrdí. A tahle o Mobym mezi ně rozhodně patří...

Krátce po Novém roce se tento hudebník vydal na procházku po neworském Chinatownu a když na ulici spatřil kočku, chtěl si ji pohladit. Zvíře ale jeho dobrý úmysl pravděpodobně pochopilo jinak, protože ho kouslo. Moby ovšem netušil, že si domů neodnáší jen malou ranku, ale i nepříjemnou infekci. Ruka mu začala pozvolna otékat, a když se ráno probudil, měla už úctyhodnou velikost a i bolest nebyla zrovna malá. I když rance předtím nepřikládal velkou důležitost, vyhledal pohotovost, kde mu byla podána antibiotika a poskytnuto další ošetření. Inu, Moby už asi nebude jen tak hladit potulné kočky, příště by to mohlo klidně skončit hůř. Mohl by třeba potkat lva.
=> celý článek


Moby nevěří svému novému albu
18/12/2001 (www.musicserver.cz) - Jen málokterý hudebník netvrdí o každé své nové desce, že nebude nejlepší ze všech, které kdy natočil. Zcela jiný případ je ale Moby, který si vůbec není jistý, zda jeho nové album bude aspoň trošku dobré.

V současné době je nahrávka už téměř hotová a hudebník dle vlastních slov na oficiálním webu prochází fází, kdy si jeden den říká, že natočil opravdu skvělou desku a druhý den se mu zdá neuvěřitelně špatná. Složil na ni přes stovku skladeb, takže by snad mělo spíše platit to první, ale dozvíme se to až v květnu příštího roku, kdy by album mělo vyjít. Pilotní singl můžeme očekávat už v dubnu.
=> celý článek


Moby: Play The DVD
18/10/2001 (www.novinky.cz) - Komerční Moby. Může to vypadat, že se Moby snaží vytřískat ze svého megaúspěšného alba Play co nejvíce (vždyť už dříve vyšlo v několika edicích). Tentokráte se ale jedná o plnohodnotný produkt, za který se nemusí stydět.

Videoklipy. Moby má prostě talent, a tak není divu, že vydal obrovské množství singlů. S tím souvisí i množství natočených videoklipů. A jak mnozí správně uhodli, najdete na DVD úplně všechny (včetně několika exkluzivních). Konkrétně to budou skladby Honey, Run On, Find My Baby nebo Why Does My Heart Feel So Bad? Dokonce ve dvou klipových verzích pak zhlédnete Porcelain, Natural Blues a Bodyrock. Některé z nich mají horší obrazovou kvalitu, ale přiznám se, že kreslené klipy s Little Idiotem mám opravdu rád. Navíc jste je určitě ještě neslyšeli v surroundu, takže není co řešit :).
=> celý článek


Moby brání Napster
21/05/2000 (www.i-music.cz) - Moby vyjádřil svoji podporu programu Napster a prohlásil, že nemá zásluhu na tom, že jeho hudbu už z jeho serverů nestáhnete. "Mám rád Napster a líbí se mi, že lidé poslouchají moji hudbu (což je hlavní důvod, proč ji dělám)," napsal Moby na svojí internetové stránce. "Jestliže jsem byl vyfiltrován z Napsteru, nemá to se mnou nic společného," dodal a jako projev solidarity Napsteru se rozhodl nosit jeden den jeho reklamní tričko. Jak ale napsal, pouze část dne, protože po většinu času hodlá chodit nahý.
=> celý článek


Moby má ji? 100 nových písní!
03/05/2001 (hudba.faktor.cz) - Po megaúspěšném albu Play s hity Run On, Why Does My Heart Feel So Bad, Find My Baby, Porcelain a dalšími se Moby již zabývá obsahem své další řadové desky. Není tajemstvím, že nového materiálu je připraveno opravdu několik tun. Dle slov samotného interpreta má rozpracováno či již hotovo přes 100! skladeb, z nichž opravdu jen některé spatří laser v přehrávaci na novém albu. I když mnozí skeptici nepředpokládali, že by Moby dokázal překonat sám sebe a jeho vynikající album Play, nyní začíná být jasné, že na nové desce nebude žádná slabá píseň. Poslední dobu Moby rád poslouchá hodně soulu a gospelu ze 60. let a mnohé z těchto prvků se také mají v novém materiálu objevit. Pokud již teď jásáte, že Mobyho album budete brzy držet ve svých rukou, pak vězte, že nová deska určitě nevyjde dříve, než-li začátkem příštího roku.
=> celý článek


Mobyho Play na DVD
09/04/2001 (hudba.faktor.cz) - Jistě jedna z nejlepších desek posledních několika let se již letos v létě objeví v hávu nové technologie zvané DVD. Dle zasvěcenců bude samozřejmě obsahovat všechny videoklipy k písním z klasického alba Play (a není jich právě málo), doprovodné video i nejrůznější multimediální kousky. Vzhledem ke kvalitě muziky od fenoména Mobyho ůžeme usuzovat, že se po DVD Play pravděpodobně jen zapráší.
=> celý článek


Moby se vraci do 70.let
14/02/2001 (www.musicserver.cz) - Moby byl sice hvězdou už před vydáním jeho dosud posledního alba "Play", ale právě až tato nahrávka ho vynesla do hvězdných výšin, o kterých se mu předtím mohlo jen zdát. O to více se čeká na další desku.
Právě na té v současné době pracuje ve svém domácím studiu a ačkoli ještě nezveřejnil jakékoli názvy písní či jiné informace o desce, přiznal alespoň to, že bude velmi ovlivněna "soulovými baladami ze 70. let". Pravděpodobně tak nemůžeme čekat žádný velký návrat k tepající taneční scéně ani ke kytarám jako na albu "Animal Rights", ale on nás ten malý mužíček určitě něčím překvapí.
=> celý článek


Moby odmítl nabídku New Order
03/01/2001 (www.musicserver.cz) - Fanoušci Mobyho a New Order budou muset zatlačit slzu do oka. Ačkoli se kapela s tanečním kouzelníkem předběžně dohodla na spolupráci na jejich novém albu, Moby nakonec jejich nabídku odmítl.
Důvodem rozhodně není to, že by ho práce s legendární skupinou nezajímala, ale to, že sám pracuje na své nové desce, pokračovatelce veleúspěšné "Play" a chce se soustředit na práci na ni. Navíc stále velmi často konceruje a na produkci nahrávky New Order by prostě neměl čas. Očekávané spojení těchto hudebních géniů se tak bohužel neuskuteční, můžeme jen čekat, čím se kapela po písničce "Brutal" ze soundtracku k filmu "Pláž" blýskne.
=> celý článek


Na turné Mobyho bude připravena velká světelná show
16/10/2000 (hudba.faktor.cz) - Podle posledních zpráv týkajících se připravovaného turné mága taneční muziky Mobyho, proslýchá se mnohé o velkolepé světelné show. Sám Moby k tomu říká: "Dle mého názoru i člověk, který naprosto nesnáší mou muziku, by měl přijít alespoň na jeden z koncertů - jen kvůli světlům. Ať si přinese třeba walkman nebo něco podobného. Chlápci, kteří obsluhují světla jsou totiž velice talentovaní." Muzikant, který prodal přes 5 miliónů kopií svého posledního alba Play, by nějraději hrál před 90.000 fanoušky na nějakém fotbalovém stadiónu. Samozřejmostí by dle jeho snu měly být helikoptéry, kroužící neustále nad stadiónem. Soudě dle jeho úspěchu by možná takové koncerty Moby i naplnil, sám však říká, že jeho muzika se na takové monstrózní projekty moc nehodí.
=> celý článek


Moby a zpěvačka Gwen Stefani z No Doubt v jednou duetu
02/10/2000 (hudba.faktor.cz) - Zcela netradiční spojení vyústilo spoluprací krále taneční hudby Mobyho a vůdčí členky rockové partičky No Doubt zpěvačky Gwen Stefani. Jelikož píseň, na které se právě tito prominenti podíleli, se nachází pod názvem South Side na albu Play, nepůjde o žádnou překvapující novinku. Odlišné od původní skladby je samozřejmě aranžmá i syrovější ženský hlas. Nedočkavcům patří internetová adresa www.mobyonline.com/southside, kde je právě tento singl připraven na omezenou dobu do 6. října k legálnímu stažení. Řádný termín vydání je stanoven na listopad, v rádiích bude ke slyšení od 9. října
=> celý článek
Přejít na stránku s výpisem článků č.
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  

RSS
Nejčtenější články:
26/02/03 - Moby vystoupí v České republice 269x
15/06/05 - Playlist koncertu v Sazka Aréně 181x
27/03/05 - "Hotel" v hotelu jen na jeden den 144x
22/06/05 - Fotky z koncertu Mobyho 121x
18/04/05 - Makrorecenze Mobyho Hotelu 119x
04/06/05 - Playlist pra?ského koncertu? 119x
26/06/03 - Hello, Moby, kam bě?í?, Moby? 118x
18/10/01 - Moby: Play The DVD 118x