Little Idiot
MobyPOKEC
NICK:
HESLO:

Registrace
ČLÁNKY
Ple?atý vegan zpět na tanečním parketě
09/04/08 - (Jaromír Koc, musicserver.cz) - Newyorčan Moby se vrací ke svým hudebním kořenům. I když původně vyhrožoval punkovým albem, nakonec se na "Last Night" vrátil k tanečním začátkům. Gospely a líbivé tóny vyměnil za dunivé beaty, jednoduché melodie, raveové piáno a rap. Opravdu nás všechny dožene touto kombinací na parket?

Když jsem dával tuhle desku poslechnout svému otci, kterého jsem nakazil Mobyho albem "18", v rychlosti si písně prošel, mávl rukou a řekl: "Stará dobrá osmnáctka a Mobyho klipy s mimozemšťany." Něco na tom bude. Pokud patříte mezi fanoušky, kteří Mobyho objevili až přelomovým albem "Play", asi budete "Last Night" šokováni. Ti, kteří znají Mobyho až od jeho kreslených videoklipů, gospelových samplů a poklidných písní s piánem, sice určitý šok zažili již poslechem poslední řadovky "Hotel", ale tohle je další obrat téměř o sto osmdesát stupňů. => celý článek


Ve videu k Disco Lies se zabijí
21/03/08 - "Disco Lies" je druhý singl Mobyho vydaný z alba Last Night. Do prodeje byl uvolněn 21.ledna 2008 v USA na iTunes. Song zazní také v hororovém filmu Cloverfield během taneční party.

Videoklip měl premiéru 14.února 2008 a bez problémů se dá označit jako za drsný. Pojednává se v něm příběh o mladém kuřeti, kterému se podaří uprchnout ze slepičí farmy. O deset let později bojuje za práva svých kamarádů z farmy. Vstoupí do restaurace rychlého občerstvení MFC (jasná narážka na KFC z reálného života), násilím z jednoho zaměstnanců dostane místo, kde se ukrývá šéf restaurace (velmi podobný Colonelu Sandersovi). Přes bodyguardy, kterým po souboji vyklove oči, přichází na řadu samotný majitel, který si doposud jen užíval života. Po dlouhé honičce je nakonec dostižen a popraven stejným způsobem jako kuřata na slepičí farmě... => celý článek


Průvodce po desce
17/03/08 - (Jaromír Koc, musicserver.cz) - Moby poslední březnový den vydá nové album "Last Night". Po deskách, na kterých příliš neriskoval a nabízel převážně na první poslech líbivé tóny a pod kůži se vtírající vokály, se vrátil k dance kořenům. Povede se mu zaujmout i čistě taneční nahrávkou? A jak jeho nové písně vlastně zní?

Moby na nové desce "Last Night" pracoval tři roky a de facto ji měl loni v prosinci hotovou. Album pojal jako příběh popisující jednu noc v roztančeném New Yorku, jež končí až pozdě ráno, kdy většina pařících konečně uléhá do postele. Když jsem kolem Vánoc nahrávku poslouchal poprvé, spadla mi čelist - naprosto zmizely například gospelové samply. Na druhou stranu Moby opět našel několik nových, neznámých vokalistek, které určitým, na první poslech jednoduchým písním daly jedinečnou atmosféru. Kromě toho se spojil s legendárním MC Grandmasterem Cazem a nigerskou partou 419 Squad, k tomu sám vyprodukoval kupu vysloveně tanečních písní, jež dávají vzpomenout na jeho debut či velmi úspěšnou placku "Everything Is Wrong". Z novinky jsou již známé singly "Alice" a "Disco Lies", na trhu budou v tomto týdnu. Projděme si ale nyní pěkně jeden track za druhým. => celý článek


Moby nabízí za dobré kritiky úplatky
20/02/08 (www.musicserver.cz) - Moby vydá za měsíc a půl své nové album "Last Night", ale protože na prodejnost desky mají vliv samozřejmě i hudební kritici, kteří se k ní budou vyjadřovat ještě před oficiálním vydáním, hodlá si je tento holohlavý vegan předcházet. A nezastavil se ani před mnoha formami úplatků.

"Pokud jste novinář a máte v plánu napsat o desce něco špatného - či být dokonce sprostí -, rád pošlu peníze, drogy či šlapky, aby jste tak nečinili. Mám zájem jen o dobré recenze... Sice jsem zastáncem svobody tisku, ale nemám nic proti starým zvykům," uvedl mimo jiné před pár dny na svém blogu a dodal, že je přesvědčen, že to takhle stejně funguje, tak proč se k tomu nepřihlásit nahlas. => celý článek


Moby odtajnil obsah své poslední noci
19/01/08 (www.musicserver.cz) - Poslední březnový den se dočkáme nové desky Mobyho "Last Night". Během měsíce února naše čtenáře (musicserveru) po desce provedeme pěkně píseň po písni, ale než se tak stane, nabízíme exkluzivně první náhled do jejího obsahu.

Placka, kterou Moby věnuje New Yorku a jeho taneční scéně, přinese vyváženou směsici old school, disca, ale i tracků s využitím starých gospelů. Moby se pokusil ve svém okolí opětovně najít nové a neokoukané pěvecké talenty, proto na desce uslyšíme například doposud neznámou Shaynu Steele, která svým hlasem doprovází nový, na první poslech hitově znějící singl "Disco Lies". Jak úvod desky, tak i její konec je pro změnu v poklidném tempu, což Moby vysvětluje takto:"Celá deska je jakýmsi popisem zážitků jedné noci v New Yorku a každá píseň se snaží vyvolat pocit z části oné noci. Pokusil jsem se do necelých pětašedesáti minut vměstnat zážitky z večera, během kterého lidé v New Yorku paří celý večer i celou noc, a to až někdy po pěti do rána, kdy jim dochází síly a chce se jim spát." => celý článek


Podívejte se na klip "Alice" Mobyho
21/01/08 (www.musicserver.cz) - "Alice" měla být prvním singlem k Mobyho novince "Last Night". Samotná písnička je však velkým překvapením nejenom fanoušky - dost vybočuje z klasického formátu tvorby zapřísáhlého vegana. Asi proto nakonec v půlce března těsně za sebou vyjdou hned dva singly, do výsledného výběru totiž zapadla i tanečnější "Disco Lies". Videoklip má ale zatím pouze "Alice" a ten již rotuje nejen na internetu. Samotné album vyjde poslední březnový den a Moby slibuje, že posléze vyrazí na koncertní turné.

Když zabrousíte na jeho MySpace.com profil, můžete si poslechnout ochutnávku z "Last Night" v podobě umíchaného sampleru a taktéž tam najdete zmíněnou "Alice". => celý článek


Moby nasazuje do rádií dvě novinky najednou
15/01/08 (www.musicserver.cz) - Moby je prostě samé překvapení. Newyorský vegan se rozhodl do rádií nasadit hned dvě novinky najednou.

Moby již koncem minulého roku představil píseň "Alice", která je po hudební stránce pro všechny jeho fanoušky dosti velkým překvapením. Druhou novinkou se však opět vrací k osvědčenému zvuku, se kterým se proslavil především v počátcích své hudební kariéry. Píseň nese název "Disco Lies" a jde o čistě taneční záležitost, ke které by mělo do konce ledna vzniknout i doprovodné video.
=> celý článek


Moby posunul vydání singlu i nového alba
04/01/08 (www.musicserver.cz) - Nejprve jsme se měli dočkat nového Mobyho singlu již v lednu, následně byl posunut na únor a nyní je vydání singlu "Alice" ohlášeno dokonce až na březen. Stejně tak se opozdí i celá deska.Pilotní singl vtrhne do obchodů 17. března a nové desky "Last Night" se dočkáme až koncem téhož měsíce.

Moby je ale workoholic každým coulem, a proto kromě toho, že jako vánoční dárek nabídl bezplatné stažení speciálního mixu několika nových písní, ve vší tichosti a jen tak z dlouhé chvíle vydal na sklonku minulého roku i limitovaný vinyl se dvěma novinkami.Jde o skladby "Everyday It's 1989" a "The Stars". Pokud máte na skladby spadeno, pak vězte, že vyšly v nákladu pouhých dvou tisíc kusů. Pod svá křídla si je vzal label NovaMute.
=> celý článek


Moby nabízí střípky z poslední noci
28/12/07 (www.musicserver.cz) - Moby za více než dva měsíce vydá nové album s názvem "Last Night". Ochutnávku však dopřeje fanouškům v podobě sampleru již nyní.Na svých oficiálních stránkách Moby nabízí střípky z nové desky v podobě bezplatného downloadu speciálního sampleru s mixem sedmi ukázek jeho nové produkce. Samotná deska pak vyjde 10. března a nabídne celkem patnáct tracků.
=> celý článek


Moby si opět odskočil k filmové hudbě
13/12/07 (www.musicserver.cz) - Moby se opětovně ukazuje jako obrovský workoholík. Během práce na nové desce "Last Night", která by měla vyjít v březnu, totiž stihl ještě vyprodukovat několik písní pro soundtrack nového filmu Richarda Kellyho. Jde o biják s názvem "Southland Tales", na jehož soundtracku jsou k nalezení mimo jiné i písně od Radiohead, Muse, Blur, The Killers či Pixies. Hlavní housle na něm ale hraje právě Moby, který kromě starších písní jako "Memory Gospel" nebo "Look Back In" poskytl i zcela nové skladby "3 Steps" a "Tiny Elephants".
=> celý článek
Přejít na stránku s výpisem článků č.
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  

RSS
Nejčtenější články:
26/02/03 - Moby vystoupí v České republice 269x
15/06/05 - Playlist koncertu v Sazka Aréně 181x
27/03/05 - "Hotel" v hotelu jen na jeden den 144x
22/06/05 - Fotky z koncertu Mobyho 121x
18/04/05 - Makrorecenze Mobyho Hotelu 119x
04/06/05 - Playlist pra?ského koncertu? 119x
26/06/03 - Hello, Moby, kam bě?í?, Moby? 118x
18/10/01 - Moby: Play The DVD 118x