Little Idiot
MobyPOKEC
NICK:
HESLO:

Registrace
ČLÁNKY
"Hotel" v hotelu jen na jeden den

18/03/05 (DJ Jakko, Berlín)...na jeden den! Ano, přesně na tak dlouho byl v rámci promotion k novému albu v centru Berlína upraven právě rozestavěný hotel. Ale proč vlastně?

...již od počátku minulého roku se v tisku objevovaly informace o tom, že Moby chystá nové album. Když na podzim oznámil, že má hotových již 200 skladeb a že se odklonil od osvědčeného samplování a navrací se částečně ke svým kořenům, bylo očekávání o to napínavější. V pondělí 14.března konečně spatřilo světlo světa jeho nové album "Hotel". I přesto, že v příštím měsíci Moby vyráží na světové turné, kde toto album bude prezentovat naživo, pro své věrné fanoušky, a především v rámci reklamní kampaně vybral v Evropě dvě města, kde jej představil již tento týden na exkluzivním koncertě. Díky vstřícnosti vydavatelství se mi poštěstilo u toho také být :-)

Pokud bych měl k celé akci v Berlíně říci něco negativního, napadá mě snad jen sychravé počasí a občasný déšť, leč toto lze jen stěží vytknout pořadatelům:-) Pouze tisícovka vyvolených z celého světa měla možnost navštívit tento exkluzivní koncert Mobyho a přibližně třetina z nich i afterparty v přilehlém hotelu. Neoficiální část celé akce začala v odpoledních hodinách tiskovou konferencí v prvním patře již zmiňovaného hotelu. Dobu do prvního vrcholu večera, což bylo živé vystoupení, si většina krátila debatováním v útulném baru v přízemí a prohlídkou 2 patra hotelu - tzv. hotelrooms. Každý z pokojů druhého patra byl pojmenován podle jedné ze skladeb nového alba a celá atmosféra jednotlivých pokojů byla inspirována též právě těmito skladbami. Kolem deváté hodiny jsme se všichni přesunuli do velmi útulného klubu naproti hotelu, kde pár minut nato začal koncert. Po prvotních technických problémech, kterých si všiml snad jen Moby sám, se koncert rozjel naplno! Skladbu Extreme Ways, která nebyla dohrána ani do konce střídala hitovka Find My Baby z alba Play. Poté už Moby začal konečně představovat skladby z nového alba...Vše odstartoval novým singlem Raining Again, ke kterému den předtím v Berlíně natočil i videoklip, následovaly skladby Beautiful, Where You And a Temptations. Mezi písněmi Moby hodně komunikoval s publikem, vyprávěl své zážitky, neodpustil si zmínit se o Bushovi, ale i ukázat, co se naučil říkat německy.

Samozřejmě nezapomněl na osvědčené hity, jako je Go, Honey, We Are All Made Of Stars, Porcelain, Bodyrock, Why Does My Heart Feel So Bad? či Natural Blues. Poslední dvě jmenované nabídl v nevšední soulové verzi. Spiders, Dream About Me, Slipping Away či Very - to byla další dávka budoucích hitů z alba Hotel. Dle slov Mobyho je Very poctou taneční hudbě konce sedmdesátých a počátku osmdesátých let, především pak zpěvačce Donně Summer. Velmi mile vyznělo i akustické podání skladby Great Escape z alba 18, kterou Moby využil k představení nových členů doprovodné kapely, v čele s krásnou, a jak se při pozdějším rozhovoru ukázalo, i velmi milou vokalistkou Laury Dawn. Po více než hodině a čtvrt Moby z pódia odešel, aby se po chvíli vrátil na první přídavek, Asi největším překvapením koncertu byla Mobyho velmi osobitá a publikem nadšeně přijatá interpretace Lou Reedovské klasiky "Walk On The Wild Side", dalším skladbou byl aktuální hit Lift Me Up, na který většina přítomných dozajista i čekala. Poté se Moby již podruhé z publikem rozloučil a z pódia odešel. Druhý přídavek, který si publikum "vynutilo" nekonečně dlouhým aplausem, obsahoval pouze jedinou skladbu - taneční klasiku Feeling So Real, kterou se Moby s publikem po cca. 100 minutách i rozloučil.

Když jsem se vrátil do hotelu na afterparty, byl raut už v plném proudu. Celkem rozumně jsem se přemluvil, že se mezi přítomné jedlíky nebudu cpát a kouknu, co se děje v prvním patře. Místnost, ve které se ještě před pár hodinami tísnili novináři, se proměnila v jeden velký dancefloor s dalším a možná ještě větším rautem a velmi pohlednými barmankami. Asi po půl hodině se objevil mezi dobře se bavícími lidmi i Moby a další členové kapely! Moby byl v dobré náladě, rozdával úsměvy, podpisy a ochotně se s každým fotil. I mně se poštěstilo s ním prohodit pár slov a dostát slibu - nechat výhercům internetové soutěže podepsat jejich výhry. Během rozhovoru Moby zavzpomínal na jeho koncert v Praze, kdy ve vyprodané Lucerně propagoval album Play. Já naopak nešetřil chválou nad jeho novým albem a živým vystoupením, kterému se v mých očích nedalo téměř nic vyčíst...Snad jen mohl být delší:-) Kolem jedné hodiny se Moby odebral do opravdového hotelu, zbytek kapely zůstala, stejně jako velká část hostů, do pozdních nočních či spíše brzkých ranních hodin.

Sečteno a podtrženo, prezentace Mobyho alba "Hotel" v Berlíně dopadla nad očekávání dobře a mohu si jen přát, že něco podobného čeká i Českou republiku, až sem Moby v rámci turné zavítá.


Nejčtenější články:
26/02/03 - Moby vystoupí v České republice 269x
15/06/05 - Playlist koncertu v Sazka Aréně 181x
27/03/05 - "Hotel" v hotelu jen na jeden den 144x
22/06/05 - Fotky z koncertu Mobyho 121x
18/04/05 - Makrorecenze Mobyho Hotelu 119x
04/06/05 - Playlist pra?ského koncertu? 119x
26/06/03 - Hello, Moby, kam bě?í?, Moby? 118x
18/10/01 - Moby: Play The DVD 118x